Luty 2016

Według Ewangelii Pan Jezus, zgodnie z prawem żydowskim, jako pierworodny syn, był ofiarowany Bogu w świątyni jerozolimskiej. Na pamiątkę tego wydarzenia, czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu, czyli 2. lutego (wtorek), przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (w polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. odprawiane będą o godz. 16.00 w Kurzniach oraz o godz. 17.00 w Karłowicach.

W tym samym dniu w Kościele powszechnym przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez papieża Jana Pawła II.

 

Pierwszy piątek miesiąca (5. lutego) – z sakramentu pokuty będzie można skorzystać od godz. 16.15 przed wieczorną Mszą św. w kościele parafialnym w Karłowicach.

 

Środa Popielcowa (10. lutego) tradycyjnie rozpoczyna czterdziestodniowy (nie licząc niedziel) okres Wielkiego Postu – czasu przygotowań do najważniejszego święta chrześcijaństwa – Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte tego dnia odbędą się o godz. 16.00 w Kurzniach i o godz. 17.00 w Karłowicach.

Podczas Wielkiego Postu zachęcamy do regularnego uczestniczenia w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o godz. 16.30 przed Mszą św. oraz Gorzkich Żali – w niedziele o godz. 15.00.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w marcu. Dokładniejsze informacje zostaną podane w terminie późniejszym.

 

W sobotę 13. lutego w naszej parafii przypada dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do odwiedzenia naszej świątyni w tym dniu i czynnego udziału w adoracji.