Jednym słowem Sukces, bo tak w zasadzie można określić wyczyny dzieciaków z karłowickiej sekcji taekwondo w mijającym półroczu.

Zwycięstwa, medale, wyróżnienia to wynik systematyczności, ciężkiej pracy i uporu w dążeniu do określonego celu. To wszystko zagwarantowało nam osiągnięcie tego co założyliśmy sobie na początku sezonu.

W marcu wręczone zostały stypendia dla najlepszych sportowców Miasta Opola. Uczniowie:

Kacper Bernacki, Jakub Piasecki i Wiktor Seńkowski (sekcja Karłowice) z Opolskiego Klubu Taekwondo otrzymało z rąk prezydentów Arkadiusza Wiśniewskiego oraz Marcina Rola stypendia sportowe za osiągnięcia z 2016 roku. Duży zaszczyt, miła atmosfera i doborowe towarzystwo cechowało tą prestiżową imprezę w Urzędzie Miasta Opole.

2017 06 stypendium opole taekwondo

W dniach 2-4 czerwca 2017 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w taekwondo olimpijskim. Zawody odbyły się w Drzonkowie w województwie lubuskim i jest to najważniejsza impreza w roku dla wszystkich halowych dyscyplin sportowych.

Przez dwa dni, na czterech matach rywalizowało ponad 350 zawodników z całej Polski. Fenomenalny start na tej imprezie odnotował Jakub Piasecki zdobywając złoty medal w dwuboju technicznym, Kacper Bernacki zajął piąte miejsce w walkach w kat. do 49kg oraz 7 miejsce w dwuboju technicznym a Wiktor Seńkowski piąte miejsce w walkach w kat. do 53 kg. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, poszczególne kategorie liczyły często ponad 40 zawodników. Warto zaznaczyć że zarówno Kacper jak i Jakub odpadli w konkurencji walk dopiero w konfrontacji z późniejszymi Mistrzami Polski wygrywając większość swoich poprzednich walk przed czasem, a Wiktor przegrał walkę o podium w dogrywce tzw. złotym punktem przy wyniku 15:15.

Opolski Klub Taekwondo zajął na tych zawodach bardzo wysokie 4 miejsce na 61 startująch klubów!

Mianem wisienki na torcie można uznać start na Mistrzostwach Europy w Taekwondo International 21-23 czerwca w Częstochowie, gdzie Oskar Wilk wywalczył 2 złote medale w konkurencji walk przerywanych semi-contact oraz wraz z kolegami z klubu w walkach drużynowych.

Na tych zawodach również Kacper Bernacki był bezkonkurencyjny w technikach specjalnych zajmując pierwsze miejsce.